לפיתוח מנהיגות למצוינות ולהתמודדות עם מצבי משבר

העשייה החברתית שלנו:

עמותת דרייב

עמותת דרייב הינה ארגון א-פוליטי ללא כוונת רווח, שהוקם ע"י עדי כהן לוי וקבוצת מומחים (2010) במטרה להעניק לצעירים ולסביבתם – אנשי הסגל והחינוך, כלים ועקרונות שהוכחו כמחוללי הצלחה בעולם העסקים, האימון, המנהיגות והספורט. הכלים מבוססים על מחקר איכותני ויישומי של מומחים מובילים בתחומם.

אנו מאמינים שכל אחד ואחת יכול לממש את הפוטנציאל שלו. עם זאת, לא לכולם יש מספיק חוסן אישי, מוטיבציה ממוקדת וכוח רצון. חוסן אישי, כך עולה מהמחקר, הינו מרכיב הכרחי להצלחה, כמו גם העזה וכוח רצון. מסתבר שמה שבאמת מנבא הצלחה זו יכולתו של בן האדם לפתח מחויבות ותקווה. חוסן אישי זו היכולת של בן האדם לקום פעם אחת יותר מכמות הפעמים שנפל. מדובר בחדשות מאוד טובות כיוון שעל זה ניתן להשפיע ואת זה ניתן לשנות ולשפר. מה שנותן תקווה וסיכוי לכל אלה שנתוני הפתיחה שלהם פחות טובים, שכן חוסן אישי, העזה, כוח רצון, תקווה ומחויבות מובילים למצוינות, והם תכונות נרכשות שאפשר ללמוד, לפתח ולתרגל.

 

לדרייב שותפים למעלה מ-200 מומחים, מנחים ומתנדבים הפועלים ברחבי הארץ יד ביד עם משרד החינוך, משרד הביטחון, מוסדות להשכלה גבוהה, אגודות ספורט ורשויות שונות. דרייב פועלת בעשרות בתי ספר, למעלה מ- 90 ערים ורשויות מקומיות ובבסיסי הדרכה מגוונים בצה”ל ובתוכניות מצוינות של מוסדות להשכלה גבוהה. עד היום נחשפו לשיטה אלפי תלמידים, חיילים, אנשי חינוך, מנהלים, הורים, מפקדים בכירים, סטודנטים וספורטאים.

אנשי דרייב רואים את החינוך בכלל ואת הצעירים בפרט כנושא החשוב ביותר להשקעה.

 

מבין שותפנו לעשייה החברתית

רצים ביחד 5

תכנית "רצים ביחד 5"

הספורט מהווה תמצית של החיים עצמם כיוון שמכיל בתוכו את כל המאפיינים של המציאות שלנו רק בעוצמות ואינטנסיביות גבוהה יותר. ספורטאי שמעוניין לטפס בסולם ההצלחה צריך להפגין נחישות, חוסן מנטלי, יכולת להתמודד עם כישלונות ולימוד מתמשך, רק כך יוכל להתקדם ולהפוך לשחקן עילית. מצאנו שאלה שעוסקים בספורט הם אנשים מאוד ממושמעים שיודעים לפתח מחויבות ותקווה, שיודעים להתאושש מהר מרגעי קושי ומשבר ויש להם מסוגלות אישית גבוהה מהרגיל שניתן להעתיקה ולשכפלה לתחומים נוספים בחייהם ובכך להבטיח הצלחה גם שם.

 

למה התכנית משלבת ריצה?!

חוסן הוגדר (2011) על ידי Brill & Sloan כיכולת להתמודד מחדש עם מכשולים אשר צמצמו את המחויבות וההנעה שלנו. מחקרם (2012) של Fletcher & Sarkar בדק כיצד חוסן מנטלי ומאפיינים פסיכולוגיים נוספים קשורים לביצועיהם של ספורטאי עילית אולימפיים מענפי ספורט שונים ומצא כי חוסן מנטלי, חשיבה חיובית, מוטיבציה גבוהה, בטחון עצמי, ריכוז ותמיכה חברתית נתפסת, הגנו על הספורטאים מפני גורמי לחץ פוטנציאלים היכולים להשפיע על ביצועיהם.

פעילות ספורטיבית וחוסן

פעילות ספורטיבית אינה רק נחלתם של ספורטאי העילית, כיוון שהיום ידוע כי פעילות ספורטיבית משפרת את הבריאות בכלל והבריאות הנפשית בפרט (Callaghan, 2004). נמצא כי פעילות ספורטיבית מקטינה חרדה, דיכאון, מצבי רוח שליליים ומשפרת בטחון עצמי ותפקודים מוחיים (קוגניטיביים). מחקר מ 2008 הראה כי פעילות ספורטיבית (אירובית/ריצה) משחררת כמויות גדולות של דופמין אשר משפר את מצב הרוח תוך תחושה של "High" ואופוריה. תחושות חיוביות אלו מגדילות את העמידות שלנו בפני מצבי לחץ וחרדה.

התכנית במספרים:

200 מורים רשומים מהמחזור הראשון.
45 מורים שעברו מיונים והשתתפו בתכניתבמחזור הראשון.
80 מורים שהשתתפו בתכנית במחזור השני.
30 שעות אקדמיות של השתלמות.
58 בתי ספר שונים שהשתתפו סה"כ בתכנית.
מעל 1000 תלמידים שרצו יחד עם מוריהם.
10 מנחים.
1 מומחית פדגוגית מתמטית.
1 מאמן כושר ייעודי.
2 חוקרות מתמטיות מלוות.
1 מרתון תל אביב.
1 מרוץ עצמאי ייחודי.
1 מרוץ לילה בעיר אילת.

 

מדיה - רצים ביחד 5

סרטון סיום מרתון תל אביב – תשע"ז

עדויות תלמידים – תשע"ז

רצים ביחד 5 – תשע"ח

עדויות תלמידים – תשע"ח

חיזוק החוסן האישי והלאומי 

באופן מעשי ומיידי

ביחד נתאושש, נתחזק וננצח!

מכון דרייב עורך מפגשי זום תכליתיים עם כלים מעשיים ומהירים לצוותים מקצועיים ולגורמים תומכים ומחזקים.

לניהול ולהתמודדות במצבי לחץ, משבר ואסון, במציאות המשותפת לכולנו.

בימים קשים אלה מכון דרייב הקים מנהלת חוסן ייעודית. הכשרנו את אנשי הסגל שלנו במתכונת חירום התנדבותית.  באמצעות הרצאה דינמית בזום, אנו מעניקים כלים מעשיים, משמעותיים ובגובה העיניים, שבעזרתם תדעו כיצד להטעין ולחזק את החוסן של עצמכם ושל סביבתכם באופן מעשי ומיידי. ביחד נתאושש, נתחזק וננצח!

אימון לייזר

לראשונה בישראל


כל הפרטים בקרוב!
לרשימת ההמתנה, נא השאירו פרטים:

טופס יצירת קשר

1-700-550-809

info@adidrive.com

המכון מלווה גופים וארגונים גדולים, שהשירות והמוצר שלהם משפר ומציל חיים.