מהי שיטת דרייב?
שיטת דרייב מהווה אינטגרציה של חמישה עולמות תוכן מרכזיים: עולם העסקים, הספורט, האימון, הפסיכולוגיה החיובית וחקר המוח והמצוינות.
התפיסה השלמה נקראת דרייבולוגיה: תורת המוטיבציה הממוקדת משמעות.

שיטת דרייב

השיטה היא פרי ניסיון רב של מומחים מובילים, וחקר ממושך של ארגונים ויחידים שהשיגו תוצאות יוצאות דופן בתחומם, באופן שמבדל אותם מכל השאר.
השיטה מבוססת ניסיון שטח רב, מחקרים ומאמרים עדכניים בתחום של שני העשורים האחרונים ולכן הטריות והרלבנטיות הגבוהה.
שיטת העבודה שלנו לא עדינה! משמע – מעשית, חדה ומהירה, מזיזה הצידה את כל התירוצים וההימנעות ומסתכלת לאמת בעיניים (במה אני טוב ובמה פחות וכיצד מובילים תהליך שינוי שמטרתו לשפר ולתקן).
הגישה שלנו דורשת וסומכת על אותו משתתף שיצליח להגשים ולממש את מטרותיו וחלומותיו עם הכלים שלנו ובעיקר בזכות המודעות, הנכונות והמחויבות שאיתם הוא יוצא מהתהליך.
סוד ההצלחה שלנו הוא:
בסגל ההנחיה, בכלים המעשיים והמוכחים, בדרך הטמעתם החדשנית לכדי שליפתם ברגע האמת ולטווח ארוך. בנוסף הרלבנטיות, הטריות – מודלים שנבחנו ותוקפו בעשור האחרון, לצד מציאת הקונצנזוס במחקרים האחרונים בתחום, הופכים זאת לשימושי עוד יותר בפרט בעת הזו – אתגרי המאה ה-21.
ייחודיות השיטה:
המומחים שעימם פיתחה עדי את השיטה הבינו כי העיסוק בהגברת מוטיבציה והצבת יעדים ומטרות אינו מספק פתרון שלם. מה שמייחד את השיטה הם אותם הכלים המסייעים במיפוי חסמי ההצלחה והגורמים המעכבים, כדי לתת פתרון שלם ותומך לתופעה הלגיטימית המאפיינת בני אדם וארגונים: שחיקה, עייפות ורגעי משבר.
 השיטה מעשית, בעלת רצף תהליכי מובנה ואפקטיבית מאוד. (החל מ-4 שעות חשיפה ועד 250 שעות תלוי מטרה).
 ייחודיות נוספת מתבטאת בדרך ההעברה וההגשה הנעשית תוך התחשבות בסגנונות הלמידה השונים, כך שגם בקבוצה מגוונת ומאתגרת (מצטיינים או מתקשים) אנו יודעים לתת מענה לכל הסגנונות ולשמור על קצב ועניין להטמעה מרבית.
 תוצאות התהליך נראות תוך שבועות עד חודשים ספורים ונשארות לאורך זמן (מגובה מחקרית).

רקע ורציונל:
מהו חוסן אישי? ומה הן החדשות הטובות?
חוסן אישי – כך עולה מהמחקר – הינו מרכיב הכרחי להצלחה, כמו גם העזה וכוח רצון. מסתבר שמה שבאמת מנבא הצלחה זו יכולתו של בן האדם לפתח מחויבות ותקווה. זאת, בניגוד לדעה הרווחת שהגורמים המנבאים הצלחה הם לרוב רמת האינטליגנציה שאתה נולדנו ו/או הרקע החברתי – כלכלי שלנו.
חוסן אישי זו היכולת של בן האדם/היחידה/הארגון לקום פעם אחת יותר מכמות הפעמים שנפל.
את המיומנות הזו אנו יכולים לרכוש ובכך להבטיח את הצלחתנו לאורך זמן.
מדובר בחדשות מאוד טובות כיוון שעל זה ניתן להשפיע ואת זה ניתן לשנות ולשפר.
מה שנותן תקווה וסיכוי לכל אלה שנתוני הפתיחה שלהם פחות טובים, שכן חוסן אישי, העזה, כוח רצון, תקווה ומחויבות מובילים למצוינות, והם תכונות נרכשות שאפשר ללמוד, לפתח ולתרגל. לכן המכון שם את הדגש על אותם גורמים המצויים בכל אחד ואחת מאתנו שבאמצעותם ניתן לשנות חיים, על אף הנסיבות והאילוצים.
תכונות ויכולות אלה נחוצות לא רק כדי להצטיין, אלא גם כדי להוביל אחרים ולהחזיק מעמד בפסגה, שכן גם לאלה הנחשבים מובילים ומצוינים יש אתגרים, פערים והתמודדויות. עליהם לשמור על הישגיהם לאורך זמן, עליהם להתמודד עם קשיים כמו קור, בדידות, תחרות, כישלונות והתנגדויות, לצד ההבנה שמגובה רב הנפילה קשה ומסוכנת עוד יותר. כל אלה מוסיפים גורמי סיכון שחשוב לנהל נכון תחת לחץ ומתחים רבים.

ייחודיות השיטה והסיבות להצלחתה:
הצלחנו לפצח שני דברים מהותיים:
1. ההבנה שהחוסן חשוב מהתכנון ומהמוטיבציה, משמע – להציב מטרות, יעדים וחזון לא נותן מענה שלם ומבטיח הצלחה ומוטיבציה לאורך זמן, אלא המרכיב הקריטי הוא היכולת להתמודד עם אתגרים ומורכבויות בדרך לשם, מתוך הבנה שבמרבית המקרים לא הכל ילך חלק, ואף הגיוני שיהיו נקודות שבר, שחיקה, שינויים לא צפויים ואפילו ייאוש, לכן ליבת שיטת העבודה שלנו הם הכלים והטכניקות לחזק את היכולת והמסוגלת להתמודד עם אותם רגעים קשים ואף למנוע אותם.
2. דרך העברה והטמעה חדשנית, מהירה ומרתקת – מותאמת לצורכי ואילוצי המאה ה -21 בעוד שהקשב והסבלנות התקצרו, התאמנו אותם לקהלי היעד ולא פחות לתקופה, לשם כך כל הכלים והטכניקות שלנו שמבוססים על מודלים מאוד עמוקים, עובדו ונארזו מחדש באופן ויזואלי, טכנולוגי, מעניין ומוגשים בגובה העיניים ובאופן חדשני, מרגש, מסקרן, חד, מהיר, מעורר השראה ועשייה ומלווה בהמחשה והפעלות חווייתיות המותאמים לצרכי העת הזו.
בנוסף לזה:
 המחקר המקדים – עשר שנות מחקר בקרב לוחמים ומפקדים, יזמים ואנשי עסקים וספורטאים שהצליחו באופן יוצא דופן בתחומם, את הדפוסים והעקרונות שהביאו להצלחתם התאמנו במטרה לשכפלם במכלול תחומי החיים.
 המקצועיות – צוות מנוסה, איכותי, מיומן, מוסמך ובעל דוגמה אישית ומכאן גם מעורר השראה והשפעה.
 הליבה – חיזוק החוסן – מתן כלים מעשיים המאפשרים תפקוד אולטימטיבי ברגעי הקושי, השחיקה והמשבר.
 הפשט וההנגשה – הקורסים והסדנאות הינם חווייתיים ונעשים באמצעות המחשות, סרטונים, הומור, תרגילים והפעלות ייחודיות ודינמיות שיוצרות הקשבה והטמעה מקסימלית, כולל דוגמאות וסימולציות מעולם התוכן של קהל היעד.
 הרלבנטיות והטריות – התאמת הכלים למאפייני ואתגרי המאה ה-21 (מבוסס על מחקרים של העשור האחרון = טריות).
 מדיניות השיפור המתמיד (מצוינות) – תרבות התחקיר והפקת הלקחים מסייעת לנו לדייק, לשפר ולהצליח כל פעם יותר.
 הוורסטיליות והגמישות – יכולת להתאים ולהעמיק את התכנים, הכלים וההפעלות לעולם התוכן של המשתתפים ולמטרות קהל יעד מגוון ככל שיהיה (בפריסה ארצית ורב מגזרי/תרבותי).
 המדידה וההערכה – עובדות במקום תחושות – נעשה לפני ואחרי כל פעילות כולל קביעת יעדי הצלחה מדידים בהתאם למטרה ולהישג הנדרש מכל תכנית לגופה.

דרכי הפעולה שלנו להעביר זאת הלאה:
קורסים, הכשרות, השתלמויות וסדנאות.
הרצאות פרימיום להעשרה ולהשראה – לפאנלים, לכנסים, לאירועי שיא ולימי עיון.
תהליכי ליווי ופיתוח לקבוצות מובילות ולבכירים .
פיתוח תכניות לאומיות ייחודיות לגופים ממשלתיים, אקדמיים וביטחוניים.

כמה עובדות ומספרים על דרייב:
• 10 שנות מחקר איכותני ויישומי עם למעלה מ -4,450 נחקרים.
• 8 שנות עשייה אינטנסיביות בשטח של אלפי שעות הנחיה והכשרה.
• 154 מומחים, אנשי סגל ומתנדבים שהמכנה המשותף שלנו הוא ניסיון החיים והעובדה שהתמודדנו עם קושי/מורכבות משמעותית שזימנו לנו החיים והצלחנו להתגבר באופן מעורר השראה והשפעה.
• 44,370 משתתפים בקורסים, הרצאות, סדנאות והכשרות (50% מתוכם הם אנשי הסגל והחינוך – מחוללי השינוי).
• פעילות דרייב כבר ב – 86 ערים ורשויות מקומיות.
• התכנית מוכרת לגמול השתלמות.
• בעלי מספר ספק יחיד במשרד הביטחון.
• מפתחים ומלווים תכניות לאומיות למערכת החינוך ולגופים ממשלתיים, ביטחוניים ואקדמאיים.
• בעלי טופס 46 א', ניהול תקין ותו תקן של מידות המעיד על ניהול פעילות אפקטיבית ואיכותית בסטנדרטים בינלאומיים.