ריכזנו התובנות המרכזיות מהמחקר. הפכנו אותן לטכניקות ולכלים מעשיים. בעשור האחרון מטמיעים בהכשרות, סדנאות והרצאות למחוללי השינוי…

חוסן אישי – כך עולה מהמחקר – הינו מרכיב הכרחי להצלחה, כמו גם העזה, נחישות, כוח רצון, תקווה ומחויבות. זאת, בניגוד לדעה הרווחת שהגורמים המנבאים הצלחה הם לרוב רמת האינטליגנציה שאיתה נולדנו ו/או הרקע החברתי – כלכלי שלנו.

חוסן אישי זו היכולת של בן האדם/יחידה/ארגון לקום פעם אחת יותר מכמות הפעמים שנפל.

חוסן אישי זו גם היכולת שלנו להמשיך לנוע קדימה לעבר המטרה על אף הקשיים שבדרך…

את המיומנות הזו אנו יכולים לרכוש ובכך להבטיח את הצלחתנו לאורך זמן.

מדובר בחדשות מאוד טובות שנותנות תקווה וסיכוי לכל אלה שנתוני הפתיחה שלהם פחות טובים, שכן חוסן אישי, העזה, כוח רצון, תקווה ומחויבות המובילים למצוינות, הן תכונות נרכשות שאפשר ללמוד, לפתח ולתרגל. לכן המכון שם את הדגש על אותם גורמים המצויים בכל אחד ואחת מאתנו שבאמצעותם ניתן לשנות חיים, על אף הנסיבות והאילוצים.

תכונות אלה נחוצות לא רק כדי להצטיין, אלא גם כדי להוביל אחרים ולהחזיק מעמד בפסגה, שכן בעיקר לאלה הנחשבים מובילים ומצוינים יש אתגרים, פערים והתמודדויות. עליהם לשמור על הישגיהם לאורך זמן, עליהם להתמודד עם קשיים כמו קור, בדידות, תחרות, כישלונות והתנגדויות, לצד ההבנה שמגובה רב הנפילה קשה, כואבת ומסוכנת עוד יותר. כל אלה מוסיפים גורמי סיכון שחשוב לנהל נכון תחת לחץ ומתחים רבים.

השיטה שפיתחנו לצד הכלים המעשיים ודרך הטמעתם,

מאפשרים לאותם אנשים וארגונים להפוך את הטוב שלהם למצוין…

השיטה והכלים מניעים אותם לעשות את העוד קצת… שמשמעו – מצוינות!
העוד קצת זה ההבדל בין היותך אדם/ארגון רגיל לבין היותך אדם/ארגון יוצא מגדר הרגיל…

ובזה אנו מתמחים!