• מהי תמצית נוסחת דרייב למצוינות?
  • מהי תמצית נוסחת דרייב למצוינות?

מצוינות זה לתת מעצמך יותר מאשר האחרים מבקשים… תורת העוד קצת…

בעוד שהצטיינות מוכוונת תוצאה, מצוינות מוכוונת ערך,

המצוינות נוגעת במהות, ההצטיינות נוגעת בנראות…

לתפיסתנו מצוינות היא תוצאה של שילוב נכון בין 4 משתנים:

תשוקה ופוטנציאל + מוטיבציה וחוסן.

1. תשוקה (הדרייב) זה מרכיב שניתן להגביר עם יצירת עניין, חיבור לערכים ולצרכים וע"י אקלים ארגוני נכון.

2. פוטנציאל (מולד ונרכש) מחייב כישרון בסיס – אותן יכולות שבזכותן בחרנו את העובדים שלנו. כישרון לבדו לא מספיק ויש לשלב איתו הכשרה – לימודים, תהליכי חניכה, אותן סדנאות לפיתוח אישי וקורסים מקצועיים.

3. מוטיבציה גבוהה – זו השאיפה למצוינות, רמת האקטיביות שלי והמעורבות. הבעיה עם מוטיבציה שהיא מושפעת מהסביבה ומאילוצים וזה הופך אותה לשבירה ותזזיתית. מכאן שהמרכיב החשוב שעליו אנו שמים דגש הוא החוסן, הוא זה שמצליח לייצב לנו את המוטיבציה לאורך זמן.

4. חוסן – זו יכולת ההתמדה והעקביות על אף ולמרות הכל. היכולת להתמודד עם כישלונות, ללמוד מהם ולהתאושש במהירות – אותו שריר ליבה שיש לכולנו, ובזכות הפיתוח שלו, אנו יוצרים שכבת הגנה.

חוסן זו גם היכולת שלנו לקום פעם אחת יותר מכמות הפעמים שנפלנו, בזכותו אנו ממשיכים לנוע קדימה לעבר המטרה על אף הקשיים והעובדה שלא תמיד יהיה לנו פשוט…   שימו לב: החדשות הטובות שניתן להשפיע על כל אחד מארבעת המרכיבים שכאן באופן אישי וארגוני. כדי להגיע לתוצאות יוצאות דופן בתחומנו יש להקפיד לאזן בין ארבעת המרכיבים ולהגביר היכן שצריך.

אנשים בוחרים לשאוף למצוינות משתי סיבות מרכזיות:   זה בעל ערך גבוה/משמעותי עבורם. זה מספק עבורם הנאה כלשהי מידית או עתידית.   כדי לשמור על מצוינות לאורך זמן חשוב לדאוג לחבר את זה לצורך/תועלת/תגמול/ערך גבוה.

ארגונים מצוינים פועלים מתוך תחושה גבוהה של הזדהות עם מה שהם עושים וזהו הגורם המניע אותם במידה רבה אף יותר מן הרצון לייצר רווח כספי או לגבור על המתחרים. יש להם למה ברור.

ארגונים ואנשים מצוינים מודעים לחוזקות ולעוצמות שלהם,

הם גם יודעים מה חסר להם והיכן הם צריכים לפצות ולשפר…