ייחודיות השיטה

רקע ורציונל:
מהו חוסן אישי? ומה הן החדשות הטובות?
חוסן אישי – כך עולה מהמחקר – הינו מרכיב הכרחי להצלחה, כמו גם העזה וכוח רצון. מסתבר שמה שבאמת מנבא הצלחה זו יכולתו של בן האדם לפתח מחויבות ותקווה. זאת, בניגוד לדעה הרווחת שהגורמים המנבאים הצלחה הם לרוב רמת האינטליגנציה שאתה נולדנו ו/או הרקע החברתי – כלכלי שלנו.
חוסן אישי זו היכולת של בן האדם/היחידה/הארגון לקום פעם אחת יותר מכמות הפעמים שנפל.
את המיומנות הזו אנו יכולים לרכוש ובכך להבטיח את הצלחתנו לאורך זמן.
מדובר בחדשות מאוד טובות כיוון שעל זה ניתן להשפיע ואת זה ניתן לשנות ולשפר.
מה שנותן תקווה וסיכוי לכל אלה שנתוני הפתיחה שלהם פחות טובים, שכן חוסן אישי, העזה, כוח רצון, תקווה ומחויבות מובילים למצוינות, והם תכונות נרכשות שאפשר ללמוד, לפתח ולתרגל. לכן המכון שם את הדגש על אותם גורמים המצויים בכל אחד ואחת מאתנו שבאמצעותם ניתן לשנות חיים, על אף הנסיבות והאילוצים.
תכונות ויכולות אלה נחוצות לא רק כדי להצטיין, אלא גם כדי להוביל אחרים ולהחזיק מעמד בפסגה, שכן גם לאלה הנחשבים מובילים ומצוינים יש אתגרים, פערים והתמודדויות. עליהם לשמור על הישגיהם לאורך זמן, עליהם להתמודד עם קשיים כמו קור, בדידות, תחרות, כישלונות והתנגדויות, לצד ההבנה שמגובה רב הנפילה קשה ומסוכנת עוד יותר. כל אלה מוסיפים גורמי סיכון שחשוב לנהל נכון תחת לחץ ומתחים רבים.

סוד ההצלחה שלנו הוא: בסגל ההנחיה, בכלים המעשיים והמוכחים, בדרך הטמעתם החדשנית לכדי שליפתם ברגע האמת ולטווח ארוך. בנוסף הרלבנטיות, הטריות – מודלים שנבחנו ותוקפו בעשור האחרון, לצד מציאת הקונצנזוס במחקרים האחרונים בתחום, הופכים זאת לשימושי עוד יותר בפרט בעת הזו – אתגרי המאה ה-21.

ייחודיות השיטה:
המומחים שעימם פיתחה עדי את השיטה הבינו כי העיסוק בהגברת מוטיבציה והצבת יעדים ומטרות אינו מספק פתרון שלם. מה שמייחד את השיטה הם אותם הכלים המסייעים במיפוי חסמי ההצלחה והגורמים המעכבים, כדי לתת פתרון שלם ותומך לתופעה הלגיטימית המאפיינת בני אדם וארגונים: שחיקה, עייפות ורגעי משבר.
• השיטה מעשית, בעלת רצף תהליכי מובנה ואפקטיבית מאוד. (החל מ-4 שעות חשיפה ועד 250 שעות תלוי מטרה).
• ייחודיות נוספת מתבטאת בדרך ההעברה וההגשה הנעשית תוך התחשבות בסגנונות הלמידה השונים, כך שגם בקבוצה מגוונת ומאתגרת (מצטיינים או מתקשים) אנו יודעים לתת מענה לכל הסגנונות ולשמור על קצב ועניין להטמעה מרבית.
• תוצאות התהליך נראות תוך שבועות עד חודשים ספורים ונשארות לאורך זמן (מגובה מחקרית).

איך? יש לנו 4 דרכים מרכזיות להעביר את זה הלאה:

בהרצאות השראה והעשרה – בכנסים, אירועי שיא וימי עיון.
בקורסים, הכשרות, השתלמויות וסדנאות – לקבוצות הטרוגניות, קטנות וגדולות.
בתהליכי ליווי ובפיתוח עתודה - סגלי ניהול ופיקוד – לקבוצות עם מכנה משותף ומטרה ברורה.
בפיתוח תכניות ייחודיות – מותאמות צרכים ייעודיים ובמסגרת תחום ההתמחות שלנו (כולל ימי ODT ייחודיים).

כיצד ומה מקבלים בתוכנית/בהכשרת דרייב?
תהליך משנה חיים עם כלים שניתן לשלוף ברגע האמת:
הדרך חדשנית, דינמית וחווייתית, המשלבת הפעלות, הומור, מצגות וסרטונים לצד תרגול, סימולציות והמחשה מקסימלית המותאמת לעולם התוכן של המשתתפים. ארזנו ופישטנו משמעותית את המודלים העמוקים והשפה. מבחן התוצאה מוכיח כי התכנים, הכלים, החוויות והתפיסות נחרטים בזיכרון ומאפשרים יישום והטמעה מידית ולאורך זמן, לכדי היכולת לשלוף את הכלים המעשיים ברגעי האמת גם שנים אחרי התהליך/הסדנה.

במסגרת התוכנית עוברים המשתתפים תהליך פיתוח אישי מקצועי, מעשיר, דינמי וחווייתי על ידי סגל בכיר ומנוסה (הדרייבולוגים שהוסמכו והוכשרו בשיטה), בו הם לומדים בראש ובראשונה להכיר את עצמם מהן חוזקותיהם? מהם הערכים המובילים שלהם? מהי הצלחה עבורם? מה מפחיד/חוסם/מעכב אותם? ולאחר שעשו כן, הם לומדים כיצד לאזן, איך לא לוותר גם בעליות וברגעי הקושי, כיצד ניתן להשיג את ההצלחה מבלי להיכנע לפחד תוך זיהוי חסמי הצלחה ודרכי ההתמודדות איתם; מה לעשות כשמתעייפים? כיצד להתאושש ולסדר נשימה. המשתתפים מקבלים כלים מעשיים ואת העקרונות המנצחים שמאפיינים את אותן אוכלוסיות שהצליחו באופן יוצא דופן בתחומם ליישום בחייהם, ואת הליבה – אותם הכלים לניהול משברים, קונפליקטים, מתחים ומניעת שחיקה. המשתתפים מגדירים לעצמם מטרות וחזון אישי ומתכננים כיצד להשיגם עם תוכנית פעולה מעשית ומדידה, לצד מיומנויות רכות וכלים נוספים שעיקרם הגברת מוטיבציה, חיזוק החוסן ומימוש הפוטנציאל האישי והארגוני.

הלמה?
אנחנו רוצים שתהיה לנו חברה טובה יותר, כזו שאזרחיה ממקסמים את הפוטנציאל שלהם.

ויקטור פרנקל